Aktivity ve školním roce 2019-2020

Vážení rodiče,
níže naleznete "kroužky", které nabízíme ve školním roce 2019/2020. Pokud máte zájem, aby Váš žáček navštěvoval plavání, španělštinu nebo flétničku, napište nám prosím krátkou zprávu na email: linda@abcacademy.cz
Ostatních aktivit se zúčastňují všechny děti v rámci denního programu. Pokud byste měli zájem, aby Váš žáček naopak některé z aktivit nenavštěvoval, také nám prosím tuto informaci sdělte písemně.
Všechny aktivity začínají od pondělí 16. září.
SPANISH CLASS (Terence)
Tuesday afternoon / úterý odpoledne 13.30 – 14.30
Španělský blok pro začátečníky je aktivita pro děti, které jsou již schopné komunikovat  v angličtině a mají zájem se věnovat dalšímu jazyku. Je to intenzivní hodinová výuka pomocí lekcí, her a jiných činností, které napomáhají rozšířit slovní zásobu. Lektor Terence, který tento blok vede, vystudoval mimo jiné na univerzitě obor Výuka španělštiny a  rok působil na základní škole v Barceloně. Pochází z USA a v těchto jeho hodinách se bude komunikovat pouze ve španělštině a angličtině. Španělština je jediná aktivita, která se připlácí nad rámec školného – 1200 Kč/měsíc. Podmínkou otevření kurzu je zájem minimálně 5 žáků.
hrou na flétničku  v rámci našich běžných hudebních aktivit, které jsou součástí výuky. Na tuto aktivitu potřebují podepsanou zobcovou flétnu.
SWIMMING CLASS / Plavání (SC Pražačka)
Wednesday morning / středa dopoledne 11:00-11:45
Plavání probíhá v  bazénu Pražačka. Děti na plavání potřebují batůžek s plavkami, gumovou koupací čepicí, osuškou a hřebenem. Do kurzu vedeného instruktory plavání pro mateřské a základní školy SC Pražačka jsou přijímáni jen vážní zájemci ve věku od 4 let, a to vždy v září na celý školní rok.
PŘEDŠKOLNÍ VÝCHOVA v ČJ
Předškolní výchova s Maruškou několikrát týdně v různých skupinách a časech. Lekce jsou určeny žáčkům všech věkových kategorií. Hlavní důraz je kladen na rozvoj jazykové a hudební přípravy v českém jazyce v rámci plnohodnotného a všestranného rozvoje jako příprava dítěte pro maximálně úspěšný nástup na ZŠ. Klade se důraz na dostatečné jazykové vybavení dětí v klíčových oblastech.
Pondělí  9:00-9:30 komunitní kruh všechny skupiny
Úterý     9:00-9:45 Terences Class
              10:00-10:45 Trinas Class
Středa    9:00-9:45 Terences Class
Čtvrtek   9:00-9:30 komunitní kruh Michaellas a Trinas Class
Pátek     10:00-10:45 Terences Class (Nikola)
COOKING / vaření
Thursday  / čtvrtek 13:45 – 14.15
Dětmi velmi oblíbená aktivita „Vaření“ proběhne v rámci přípravy odpolední svačinky.      V praxi si vyzkoušíme přípravu různých dobrůtek, naučíme se, jak se vyrábí chutné pomazánky, saláty, poháry atd. Procvičíme si různé techniky, které nám také pomohou v rozvoji a procvičení jemné motoriky. Pokud pro nás máte zajímavý a jednoduchý recept na zdravou svačinku, přineste nám ho do školky.
MUSIC / zpívánky
Friday / pátek 9:00 - 9:30
Páteční ranní kroužek - budeme se věnovat zpívání, ladění hlasu a tancování. Vyzkoušíme také různé hudební nástroje a styly.
ART / výtvarné tvoření (Michaella)
Friday / pátek 13:45 - 14:15
Výtvarná výchova, při které se děti opět seznámí s různými technikami a zůsoby tvoření z rozmanitých materiálů.