Aktivity ve školním roce 2019-2020

Vážení rodiče,
níže naleznete "kroužky", které nabízíme ve školním roce 2019/2020. Pokud máte zájem, aby Váš žáček navštěvoval plavání nebo flétničku, napište nám prosím krátkou zprávu na email: linda@abcacademy.cz
Ostatních aktivit se zúčastňují všechny děti v rámci denního programu. Pokud byste měli zájem, aby Váš žáček naopak některé z aktivit nenavštěvoval, také nám prosím tuto informaci sdělte písemně.
Všechny aktivity začínají od pondělí 16. září.
ART / výtvarné tvoření (Carly)
Monday / pondělí 14:00 - 14:30
Výtvarná výchova, při které se děti opět seznámí s různými technikami a zůsoby tvoření z rozmanitých materiálů.
RECORDER CLASS / flétnička (Linda)
Monday / úterý 12:30-12:50 
Tato aktivita je doporučena pro děti od 4 let. Výuka probíhá v českém jazyce a děti se zde věnují i důležitým dechovým cvičením  a rytmizaci. Mladší děti  se mohou seznámit se hrou na flétničku  v rámci našich běžných hudebních aktivit, které jsou součástí výuky. Na tuto aktivitu potřebují podepsanou zobcovou flétnu.
PŘEDŠKOLNÍ VÝCHOVA v ČJ
Předškolní výchova s Lenkou/Lindou několikrát týdně v různých skupinách a časech. Lekce jsou určeny žáčkům všech věkových kategorií. Hlavní důraz je kladen na rozvoj jazykové a hudební přípravy v českém jazyce v rámci plnohodnotného a všestranného rozvoje jako příprava dítěte pro maximálně úspěšný nástup na ZŠ. Klade se důraz na dostatečné jazykové vybavení dětí v klíčových oblastech.
Pondělí  9:00-9:30 komunitní kruh všechny skupiny
Úterý     10:00-10:45 Laceys a Carlys Class
Středa    10:00-10:45 Pauls Class
Čtvrtek   12:30-13:15 Pauls Class
COOKING / vaření (Carly and Lacey)
Tuesday  / úterý 13:45 – 14.15
Dětmi velmi oblíbená aktivita „Vaření“ proběhne v rámci přípravy odpolední svačinky.      V praxi si vyzkoušíme přípravu různých dobrůtek, naučíme se, jak se vyrábí chutné pomazánky, saláty, poháry atd. Procvičíme si různé techniky, které nám také pomohou v rozvoji a procvičení jemné motoriky. Pokud pro nás máte zajímavý a jednoduchý recept na zdravou svačinku, přineste nám ho do školky.
MUSIC / zpívánky (Paul)
Friday / pátek 10:00 - 10:30, 10:30-11:00
Hudební výchova se střídá s plaváním, budeme se věnovat zpívání, ladění hlasu a tancování. Vyzkoušíme také různé hudební nástroje a styly.